Najcieplejszy kolor

Utworzono dnia 03.03.2024

Uczniowie podczas zajęć zdobywali wiedzę na temat energii słonecznej. Nie zabrakło ciekawych doświadczeń. Tym razem pierwszaki sprawdzały, który kolor okaże się najcieplejszy. Do doświadczenia zastosowano odpowiednie kolory kartek i foliowy woreczek, w którym umieszczona została jedna ze szklanek z wodą. Pomiar wody wykonany został termometrami kuchennymi. Zestaw badawczy został wyeksponowany pod światło lampki, a wnioski z doświadczenia zdziwiły niektórych uczniów. Okazało się, że woda w szklankach ustawionych na czarnej kartce oraz w foliowej torebce była najcieplejsza. Uczniowie mieli okazję do świetnej zabawy i nauki o sposobach wykorzystania energii słonecznej.

E. Głód