" O!błędne dyktando"

Utworzono dnia 03.11.2018

W sobotę 27 października dwóch reprezentantów naszej Szkoły brało udział w ogólnopolskim finale akcji "O!błędne dyktando". Wydarzenie odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki, a patronat honorowy nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kacper i Kamil Kucia znaleźli się wśród 300 osób wyłonionych spośród ponad 20000 uczestników eliminacji online. Finaliści musieli stawić czoła nie tylko dobrze znanym ze szkolnych dyktand  słowom: druh, jarzyna czy jeżyna, ale również takim tworom (potworom) językowym jak:  fantasmagoryczne lapidarium, rachityczne charty, frenetyczny absztyfikant, humbug czy topinambur. Chłopcom nie udało znaleźć się w dziesiątce wyróżnionych, ale zebrali cenne doświadczenia, które na pewno będą procentować na lekcjach języka polskiego. Gratulacje dla Kamilka i Kacperka oraz powodzenia w przyszłym roku. Będziemy trzymać kciuki!

W tym miesiącu: 2097