Relacja z konferencji naukowo-metodycznej "Nic piękniejszego, niż niebo ..."

Utworzono dnia 14.11.2023

7 listopada odbyła się konferencja naukowo-metodyczna „Nic piękniejszego niż niebo….2023 rokiem Mikołaja Kopernika” z okazji 550-tej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, której organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance wraz z PCEN w Krośnie i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krośnie.

W konferencji udział wzięli prelegenci: Piotr Guzik – doktorant UJ, Beata Wygonik-Wronka-nauczyciel I LO w Krośnie, Roman Klara - nauczyciel konsultant PCEN i Franciszek Zając -nauczyciel metodyk PCEN oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik wraz z Zastępcą Wójta Aleksandra Ciepiela.

Podczas konferencji naukowej zaprezentowali się uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej we Wrocance - laureaci Naukowej Szkoły Ignacego, którzy przedstawili ciekawą „Lekcję z cyklu – o Koperniku”, a Maciek opowiedział o stworzonej pomocy naukowej, tj. o modelu Układu Słonecznego.

Dyrektor SP z Wrocanki Nina Hanus wraz z Zastępcą Wójta Aleksandrą Ciepielą wręczyły również nagrody w powiatowym konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Wszechświat z bliska”.

Podczas konferencji zaprezentowano wiele ciekawych i inspirujących wykładów. Była to wspaniała dawka wiedzy o astronomii i wielkich dokonaniach polskich uczonych!

Wszystkich: 181968