Skrócony Luty

Utworzono dnia 14.03.2024

Ten miesiąc, jak i grudzień, pozwolił nam na nieco odpoczynku. Po dwóch tygodniach ferii wróciliśmy do naszych świetlicowych zajęć. Pomimo braku śniegu wszyscy i tak znaleźli ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Gdy wreszcie się spotkaliśmy był już 12-sty dzień miesiąca. Rozpoczęliśmy przygotowania do Walentynek - dnia zakochanych. Najczęściej na pierwszym miejscu w naszym serduszku są nasi rodzice, ale wspominaliśmy również naszych dziadków i przyjaciół i to właśnie dla tych osób tworzyliśmy kartki walentynkowe. Kilka prac zawisło na szkolnej gazetce, jednak większość została podarowana ukochanym osobom. Luty zaskoczył nas wiosennym, ciepłym powietrzem, dlatego wykorzystaliśmy ten czas na zabawę na świeżym powietrzu. Uśmiech nie schodził z twarzy, gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy plac zabaw bez śniegu i błotka. Tak ciepłego lutego w historii jeszcze nie było! Gdy tylko nadarzała się okazja, wychodziliśmy zaczerpnąć powietrza na szkolny plac. Podczas wolnego czasu uczniowie chętnie kolorują swoje ulubione postaci z bajek, bawią się w kalambury i grają w szachy. Dziewczynki uwielbiają zabawę w szkołę, a chłopcy projektują samochody i tworzą modele z papieru. Zliczenie wykorzystanych kartek białego papieru jest misją niemożliwą...  26-ego lutego przypadał Dzień Dinozaura. Kto nie lubi ich oglądać i o nich rozmawiać? Dzieciaki mogły stworzyć swojego własnego dinozaura z plastikowych elementów. Na koniec każdego miesiąca wszyscy czekają z wielką ekscytacją. Dlaczego? Ponieważ wybieramy wtedy Świetliczaka miesiąca – tym razem został nim Mateusz Dróbek z klasy II. Gratulujemy i dziękujemy Ci za Twój uśmiech i wspaniałą energię!

Opiekun świetlicy

Joanna Janusz