"Słoneczna mikrofalówka"

Utworzono dnia 03.03.2024

Skonstruowanie "słonecznej mikrofalówki" przez pierwszaków było nie lada wyzwaniem. Przy użyciu kartonów oraz folii aluminiowej uczniowie przystąpili do pracy. We wnętrzu pudełka umieszczone zostały żelki i kostki czekolady, a górną część zabezpieczono folią spożywczą. Mikrofalówki nie mogły być wyeksponowane na światło słoneczne, ponieważ tego dnia było pochmurne niebo, jednak ustawione zostały pod lampką i poddane obserwacji. Proces roztapiania był zróżnicowany w czasie, a mali naukowcy po skończonej pracy kosztowali małego „co nieco”.

E. Głód