Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Szóstoklasiści u Konopnickiej w Żarnowcu

Utworzono dnia 15.11.2022

15 listopada 2022 r. w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka polskiego, której organizatorami byli: Muzeum, PCEN w Rzeszowie oddział w Krośnie i Biblioteka Pedagogiczna w Krośnie. Podczas spotkania zaprezentowano 4 wykłady na temat pisarki, wręczono uczniom nagrody za zwycięstwo w konkursie "Z Panią Marią poetycka wyprawa do lasu" a na koniec zaprezentowali się: uczniowie z naszej szkoły, odgrywając scenkę pt. "Franek" na podstawie noweli Marii Konopnickiej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu, którzy śpiewli piosenki i recytowali wiersze poetki. Za uświetnienie konferencji uczniowie zostali obdarowani maskotkami a Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego wręczył dzieciom piękne egzemplarze książek pt. "O krasnoludkach i sierotce Marysi". 

Uczniowie zwiedzili Muzeum ze swoją wychowawczynią - Panią Basią i...spotkali się z poetką i baśniowym Koszałkiem Opałkiem.

Dziękujemy szóstoklasistom i uczennicy z klasy V za przygotowanie scenki oraz ich rodzicom za umozliwienie dzieciom wyjazdu do Żarnowca i reprezentowanie naszej szkoły. 

Szczególnie dziękujemy Patronom honorowym konferencji- Wojewodzie Podkarpackiemu, Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Starostwu Powiatowemu w Krośnie Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie- fundatorowi nagród dla uczestników konkursu oraz Patronom medialnym. 

                                                                                                                                                                                                                                                         /M. Baran/

GALERIA ZDJĘĆ https://photos.app.goo.gl/aeeb49cFvLwxHAiZ6

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 863

W poprzednim tygodniu: 1509

W tym miesiącu: 3942

W poprzednim miesiącu: 3055

Wszystkich: 138557

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.