Turniej w grach planszowych- klasy IV-VI

Utworzono dnia 28.11.2018

Na zakończenie projektu "My Polacy- niepodlegli, przedsiębiorczy" uczniowie wzięli udział w Szkolnym Turnieju Gier Planszowych. Jako pierwsi zmierzyli się w grupach uczniowie klas IV, V i VI. Zadanie nie było łatwe, ponieważ lider grupy miał zapoznać się z instrukcją, a następnie pokierować uczestnikami w grze. Przy okazji sprawdzono, jak wszyscy radzą sobie w czytaniu ze zrozumieniem w praktyce. Każda z grup miała inną grę. Dwie grupy sprawdzało swoje umiejętności ekonomicze w grze "Pestka, drops, cukierek", trzecia w grze "Santiago de Cuba" i czwarta w grze "Na sprzedaż". Pierwsza rozgrywka jest zawsze najtrudniejsza. Pierwsze koty za płoty. Miejmy nadzieję, że kolejna rywalizacja będzie już łatwiejsza. W wyniku turnieju wyłoniono najlepszych graczy.

II etap przeznaczony jest dla starszych uczniów. Ci zmierzą się z grą "Chłopska szkoła biznesu". Po zakończeniu turnieju zostaną wręczone nagrody. Celem gier jest rozwijanie przedsiębiorczości wśród młodych. A może ktoś z nich założy w przyszłości swój własny biznes? /M.BARAN/

W tym miesiącu: 2073