Wycieczka do Wadowic z okazji Dnia Papieskiego

Utworzono dnia 09.11.2023

W ramach obchodów XXIII-go "Dnia Papieskiego" uczniowie naszej szkoły mieli możliwość z bliska zapoznać się z miejscami i przedmiotami ściśle związanymi z osobą Karola Wojtyły. Zwiedziliśmy Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie oraz Muzeum "Dom rodzinny Karola Wojtyły" w Wadowicach. Wyjazd obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń i cennych informacji, naszym uczniom szczególnie w pamięć zapadł widok zakrwawionej sutanny papieża z chwil zamachu oraz pistolet, z którego został postrzelony. Miejsce narodzin, zabaw, modlitwy, dokument, rzeczy osobiste to setki relikwii, które nas otaczały. Ucztę duchową zaczęliśmy od zgłębienia reprodukcji całunu turyńskiego i wysłuchania naukowo-teologicznego wykładu na jego temat. Bogactwo nabytej wiedzy, refleksje oraz bliskość "niemych świadków" świętości Jana Pawła II z pewnością wyryje trwały ślad w sercach i umysłach naszych uczniów, który będzie owocował w dalszym życiu.

D. Wierdak

Wszystkich: 182045