Wyjazd uczniów kl. IV-VIII na lodowisko

Utworzono dnia 14.03.2019

W dniu 14.03.2019r.  40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe na Arenę Sanok.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego pani Barbara L.  wraz z opiekunami: panią Małgorzatą B.,  panem Łukaszem D. i panem Bogdanem Sz., którzy czuwali nad bezpieczną jazdą uczniów na lodzie.

Celem wycieczki było miłe i aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, pokonywanie własnych słabości i lęków, rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu oraz nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej. Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Znaczna część grupy doskonale radziła sobie z jazdą na łyżwach, a uczniowie, którzy stawiali pierwsze kroki na tafli lodowej, bardzo szybko wykształcili w sobie równowagę i samodzielne poruszanie się. Doświadczeni łyżwiarze chętnie pomagali kolegom nowicjuszom. Zabawa na lodzie sprawiła uczniom ogromną frajdę, a co najważniejsze, umocniła integrację wśród naszej młodzieży oraz była okazją do nawiązania nowych przyjaźni z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie, którzy również w tym samym czasie korzystali z lodowiska.

Kolejnym punktem wyjazdu była regeneracja po wysiłku w sanockim Mc’ Donaldzie, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Wszyscy byli zadowoleni z  wycieczki i tego rodzaju aktywnego wypoczynku. Na pewno  jeszcze nieraz uczniowie wybiorą się na lodowisko ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną.

W tym miesiącu: 2090