Światowy Dzień Bajek

Utworzono dnia 11.11.2020

Coś dla Was Drodzy Uczniowie!

Bajkoterapia jest jedną z ciekawszych metod terapeutycznych, która wzmacnia i wzbogaca zasoby dziecka, by to lepiej potrafiło sobie radzić z trudnościami. Bajki terapeutyczne pozwalają bez lęku spojrzeć na swoje problemy i uczą, jak pomagać sobie samemu w trudnych sytuacjach. Cudowny świat bajek pozwala odmienić zdarzenia, od­czarować je poprzez powiązanie przyczyn z ich skutkami, czyli objawami lękowymi. Zdarzenia tajemnicze, mroczne i przerażające, ukazane przez pryzmat powodujących je czynników, zna­cznie tracą moc wzbudzania lęku. Poprzez bajki dziecko uczy się pozytywnego myślenia o sytuacjach lękotwórczych.

Jesień już trwa, wieczory są coraz dłuższe i świat wokół nas wydaje się być szary. A  gdy spojrzymy w kalendarz możemy zauważyć dość ciekawy i kolorowy dzień. A to dlatego, że 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

Drogi rodzicu!

Dla rodziców Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest okazją, by spędzić czas ze swoim dzieckiem czytając lub oglądając wspólnie bajki.

Baśnie do czytanie i oglądania-kliknij w link  https://basn.pl/bajki/pinokio/