Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 19.01.2019

18 stycznia swoje święto ma nikt inny, jak dobrze nam znany Kubuś Puchatek. Jest to postać bardzo dobrze znana dzieciom dlatego warto uczcić ten dzień. Całą zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania „Kubuś i Przyjaciele”. Potem przeczytaliśmy list, który przyniosła nam p. Mariola. Otworzyliśmy go, a w nim pozdrowienia od Kubusia Puchatka i zadania do wykonania:

1. Zagadki ze Stumilowego Lasu
  2. Puchatkowa gimnastyka
  3. Puchatkowy list
  4. Gdzie jest słoiczek z miodem?
  5. Puchatkowy miodek

Aby wykonać te zadania musieliśmy znaleźć w szkole ślady, które zostawił Kubuś Puchatek i słoiki, w których były zadania.

Jak się domyślacie dzieci wszystkie zadania prawidłowo wykonały. Na koniec były misiowe tańce połamańce, słodki pierniczkowy tort i kolorowanie obrazka z bohaterem dnia- Kubusiem Puchatkiem.