Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 5:

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Utworzono dnia 19.03.2019

Od kilku lat Wydział Nauki Katolickiej w Przemyślu oraz Kuratorium Oświaty organizują dla Szkół Podstawowych Konkurs Biblijny, który odbywa się w trzech etapach: szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym. Na poziomie dekanalnym uczeń naszej szkoły Filip J. zajął wysokie drugie miejsce.

Uczeń ten wziął również udział w półfinale XIX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Michalcki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.

Serdecznie gratulujemy Filipowi i życzymy dalszych sukcesów oraz zapału w rozwijaniu swoich talentów.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,1FE114C37E7BB5901EF3D09837C6B29D44C4969B#/

 

WYCIECZKA KL. IV DO JASŁA

Utworzono dnia 15.03.2019

Wszyscy lubią słodycze, lizaki także, toteż uczniowie klasy IV, pod opieką wychowawczyni- Małgorzaty B. i pani Basi L. wybrali się do wytwórni lizaków w Jaśle. Podróż była nietypowa, ponieważ pojechaliśmy pociągiem do Jasła i z powrotem. Wszyscy uczniowie jechali tym środkiem transportu pierwszy raz w życiu, toteż emocje były wielkie. W Muzeum Lizaka u Schabińskich wycieczkowicze oglądnęli maszyny do wyrobu lizaków, poznali historię wytwarzania tych słodyczy oraz zasady produkcji. Najważniejsze, że na koniec czwartoklasiści wykonali własnego, kolorowego lizaka o smaku gumy balonowej. Uwieńczeniem prac w charakterze cukierników było otrzymanie dyplomu. Po warsztatach w Muzeum Lizaka wszyscy stanęli za stołem do wyrabiania pizzy. Młodzi kucharze przeszli również szkolenie warsztatowe z wyrobu pizzy włoskiej i każdy wykonał własny smakołyk, który „powędrował” do pieca. Najlepszy moment polegał na jej zjedzeniu. Uhonorowaniem pracy było otrzymanie kolejnego dyplomu. Na szczęście po warsztatach zrobiło się słonecznie, toteż podróżnicy wybrali się  w „jasielskie góry”, położone nad „jasielskim morzem”. Była to niezwykle daleka i ciężka eskapada, która wymagała wspinaczki po błotnistym zboczu. Na szczęście wszyscy zdobyli „szczyt” Skałek i z satysfakcją mogli podziwiać panoramę na Zbiornik Skałki. W drodze na dworzec „zahaczyliśmy” jeszcze o Żydowski Cmentarz. Nogi bolały, ale z uśmiechem na twarzy wszyscy „potoczyli się” na dworzec PKP. Po odpoczynku na stacji, wyruszyliśmy jeszcze na Górkę do jasielskich sióstr Wizytek. W pięknym kościółku pomodliliśmy się przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej i „ostatkiem sił” powróciliśmy na stację, aby zająć miejsca w pociągu. Podróż była dla uczniów wielką frajdą i mimo bolących nóg pozostanie w pamięci.  /M. Baran/

https://photos.app.goo.gl/JeuWEXn22dBjsCSVA

 

czytaj dalej... na temat: WYCIECZKA KL. IV DO JASŁA

Wyjazd uczniów kl. IV-VIII na lodowisko

Utworzono dnia 14.03.2019

W dniu 14.03.2019r.  40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe na Arenę Sanok.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego pani Barbara L.  wraz z opiekunami: panią Małgorzatą B.,  panem Łukaszem D. i panem Bogdanem Sz., którzy czuwali nad bezpieczną jazdą uczniów na lodzie.

Celem wycieczki było miłe i aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, pokonywanie własnych słabości i lęków, rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu oraz nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej. Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Znaczna część grupy doskonale radziła sobie z jazdą na łyżwach, a uczniowie, którzy stawiali pierwsze kroki na tafli lodowej, bardzo szybko wykształcili w sobie równowagę i samodzielne poruszanie się. Doświadczeni łyżwiarze chętnie pomagali kolegom nowicjuszom. Zabawa na lodzie sprawiła uczniom ogromną frajdę, a co najważniejsze, umocniła integrację wśród naszej młodzieży oraz była okazją do nawiązania nowych przyjaźni z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie, którzy również w tym samym czasie korzystali z lodowiska.

Kolejnym punktem wyjazdu była regeneracja po wysiłku w sanockim Mc’ Donaldzie, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Wszyscy byli zadowoleni z  wycieczki i tego rodzaju aktywnego wypoczynku. Na pewno  jeszcze nieraz uczniowie wybiorą się na lodowisko ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,AF1FBD47BC36CD4F995561C3A431FB39C22D02BF#/

Pasowanie na Czytelnika

Utworzono dnia 12.03.2019

12 marca 2019 roku to ważny dzień dla naszych pierwszaków. Dziś szkolna biblioteka zamieniła się w bajkowe królestwo, którym włada Królowa Książek i Król Czytelnik. To ich wysłannicy ( bardzo pomocne Krasnale) zaprosili uczniów pierwszej klasy na uroczystość Pasowania na Czytelnika. Po sprawdzeniu wiedzy pierwszaków i przekazaniu im ważnych zasad panujących w bibliotece, przyszedł czas na złożenie uroczystego przyrzeczenia. Po nim, ogromną encyklopedią uczniowie zostali pasowani na czytelników przez bibliotekarkę. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki. /K.Stec/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,641F9840B1EA73F3BB1668BB47BCA9F130FE7EB6

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 11.03.2019

Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Święto to zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku, które 8 marca 1908 roku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. W dniu 8 marca 1910 roku, na zjeździe w Kopenhadze, ustanowiono ten dzień świętem wszystkich kobiet.

W naszej szkole również pamiętaliśmy o tym święcie. Uczniowie z poszczególnych klas składali życzenia i wręczali swoim koleżankom i paniom kwiaty i słodycze. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Kamil i Miron częstowali wszystkie kobietki małe i duże pysznymi krówkami, składając życzenia pomyślności, sukcesów, zdrowia
i oczywiście uśmiechu na twarzy.

 

Z okazji Dnia Kobiet

Wszystkiego co najlepsze,

spełnienia marzeń

zadowolenia z siebie,

dużo szczęścia i uśmiechu

oraz wiele radości życiowej!

 

 

Życzą wszyscy panowie

Pokaz ratownictwa medycznego

Utworzono dnia 08.03.2019

7 marca w naszej szkole odbył się pokaz ratownictwa medycznego,w którym uczestniczyły przedszkolaki oraz dzieci z klasy II i III. Spotkanie prowadził Pan Michał P, ratownik medyczny.

    Na zajęciach pierwszej pomocy dzieci uczyły się przede wszystkim prawidłowego wzywania pomocy przez telefon, zachowania w razie utraty przytomności, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz reanimacji oddechowo – krążeniowej, a teraz zgodnie z obowiązującymi przepisami krążeniowej. Ratownik pokazał jak zabezpieczyć poszkodowanego stosując folię termiczną. Dzieci miały możliwość nie tylko zobaczyć jak poszczególne czynności się wykonuje, ale również same spróbować, gdyby znalazły się takiej sytuacji.

      Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia wiadomości i umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,D1865CC87BCB63A57F3BFE9856492DD152C8466B#/ 

czytaj dalej... na temat: Pokaz ratownictwa medycznego

Kobiety i kobietki mają swoje święto...

Utworzono dnia 07.03.2019

Uczniowie klasy IV obchodzili nieco wcześniej Klasowy Dzień Kobiet. Każda kobietka dostała pięknego wiosennego pierwiosnka i słodkiego kwiatka- lizaka. Oprócz życzeń był również smaczny poczęstunek dla wszystkich- tęczowa galaretka z bitą śmietaną. Życzę wszystkim kobietom i kobietkom samych radosnych chwil i  wiosennego nastroju, duchowego ciepła, niczym promienie słońca. /M.Baran/

https://photos.app.goo.gl/nQ9TbgmUB85Ny1U1A

czytaj dalej... na temat: Kobiety i kobietki mają swoje święto...

Lekcja profilaktyczna

Utworzono dnia 07.03.2019

W ramach realizacji zadań profilaktycznych w szkole uczniowie klasy IV wcielili się w role sędziego, prokuratora, mecenasa, ławników i oskarżonych. Scenka sądowa prezentowała przewinienia uczniów, którzy dopuszczają się przemocy fizycznej i słownej. Każde takie negatywne zachowanie powinno być zauważone i wyeliminowane. Uczniowie zaprezentowali się w prawniczych togach, które informowały, jakie barwy ma sędzia, prokurator i obrońca. Na koniec wszyscy uczestnicy wzięli udział w głosowaniu, które wykazało, że każdy jest przeciwko przemocy. Prezentacja multimedialna, którą wszyscy oglądnęli, uświadomiła uczniom, jakie kary mogą być stosowane za łamanie przepisów i popełnianie wykroczeń szkolnych./M.BARAN/

https://photos.app.goo.gl/RTdmf5F3zuvzkTkZA

czytaj dalej... na temat: Lekcja profilaktyczna

Dzień Bezpiecznego Internetu

Utworzono dnia 04.03.2019

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie z klasy VII przez cały miesiąc pracowali nad stworzeniem filmiku dotyczącego HEJTU. Sami napisali scenariusz, nakręcili odpowiednie sceny i zmontowali materiał. 4 marca dla klas IV–VIII została zorganizowana projekcja. Film spotkał się z ciepłym odbiorem i oklaskami kolegów i koleżanek. Dziękuję uczniom klasy VII za duże zaangażowanie w tworzenie tego projektu, który miał na celu uwrażliwienie na coraz bardziej aktualny problem hejtu i nienawiści.

4 marca również w młodszych klasach została poruszona kwestia zagrożeń czyhających w sieci. Na krótkiej prelekcji dzieci poznały internetową Drużynę Sieciaków, której bohaterowie opowiedzieli o różnicach między hejtem, krytyką i wyrażaniem własnego zdania oraz o tym jak niebezpieczne może być rozmawianie z nieznajomymi w sieci.  /K.Stec/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,22B5E38467775E0C3CF9E3D9C9B9D68CCE3A303E#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,F5EA8F2D4F72CB359662385080B366A9929D6353#/

"O rybaku i złotej rybce"- występ uczennic z kl. VI i VII dla przedszkolaków

Utworzono dnia 01.03.2019

Każdy na pewno zna bajkę "O rybaku  i złotej rybce". Tym razem baśń tę oglądnęły przedszkolaki w wydaniu teatru kukiełkowego BAMBOTELA, zrealizowanego pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, a zaprezentowanego przez Olgę, Klarę i Patrycję- - uczennice z klas VI i VII. Po przygotowaniu scenariusza, nagraniu ścieżki dźwiękowej, przygotowaniu dekoracji i uszyciu kukiełek przeprowadzono próby, które zaowocowały premierą dnia 1 marca 2019 roku. Dzieci przedszkolne przyjęły przedstawienie z radością i aplauzem, natomiast ich starsze koleżanki cieszyły się, ponieważ mogły się spełnić w roli rybaka, złotej rybki i kapryśnej oraz bardzo zachłannej żony rybaka. /M.BARAN/

https://photos.app.goo.gl/CjcoeDSm3tVZBKV6A

czytaj dalej... na temat: "O rybaku i złotej rybce"- występ uczennic z kl. VI i VII dla przedszkolaków

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 157

W poprzednim tygodniu: 555

W tym miesiącu: 1315

W poprzednim miesiącu: 2062

Wszystkich: 51047

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.