Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 5:

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” – IV EDYCJA rok szkolny 2022/2023

Utworzono dnia 07.10.2022

CZYTAM Z KLASĄ „Lekturki spod chmurki” 

W roku szkolnym 2022-2023 klasa I bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym, wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”  edycja IV, PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE.

W każdym z modułów klasa wybiera jedną spośród zaproponowanych lektur, do której wykonuje zadania oraz realizuje co najmniej cztery zadania z każdego modułu projektowego.
Lektury mogą być czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów bądź zaproszonych gości. Po zrealizowaniu każdego modułu klasa otrzyma POTWIERDZENIE jego realizacji. W celu otrzymania CERTYFIKATU końcowego dla klasy oraz nauczyciela, a także DYPLOMÓW dla uczniów, wymagane jest zrealizowanie WSZYSTKICH TRZECH MODUŁÓW.

Owocnego udziału w projekcie życzy wychowawczyni.

M. Pachana

czytaj dalej... na temat: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” – IV EDYCJA rok szkolny 2022/2023

ZŁAP ODDECH NA PRZERWIE

Utworzono dnia 04.10.2022

Zapraszamy uczniów klas I- VIII do udziału w innowacji pedagogicznej „Złap oddech na przerwie", która prowadzona jest na wyznaczonych przerwach. Ćwiczenia rozciągające i rozluźniające odbywają się przy muzyce relaksacyjnej, która wprowadza uczniów w odstresowujący nastrój. Łatwy poziom trudności zadań ruchowych zachęca dzieci do wspólnego ruchu. Chętne dzieci będą miały możliwość również poprowadzenia takich ćwiczeń dla kolegów i koleżanek. Pozytywny i luźny charakter zajęć będzie miał pozytywny wpływ na samopoczucie ćwiczących i doprowadzi do rozluźnienia umysłowego i fizycznego.

 

Serdecznie zapraszamy :) :) :) :) :)

Ze sportowym pozdrowieniem

Barbara Lenik

czytaj dalej... na temat: ZŁAP ODDECH NA PRZERWIE

Dnia 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Afazji

Utworzono dnia 03.10.2022

Nasza szkoła włączyła  się w akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazję. Staraliśmy się lepiej poznać i zrozumieć problemy osób z afazją rozwojową. Afazja to specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka u dzieci powstałe w wyniku uszkodzenia struktur mózgowych, często pod postacią mikrourazów o nieznanej genezie .Dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i normy intelektualnej, mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy .Dzieci mogą mieć problemy emocjonalne i unikać kontaktów społecznych, czy też mieć obniżone poczucie własnej wartości. Dzieci zmagają się z deficytami w zakresie motoryki małej i dużej oraz koncentracji.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=172950388726239&id=100080338362866&sfnsn=mo

E. Józefczyk

czytaj dalej... na temat: Dnia 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Afazji

Kolejna odsłona Narodowego Czytania w SP im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Utworzono dnia 03.10.2022

Już po raz trzeci dołączyliśmy do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem Para Prezydencka zaprosiła do lektury „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania przez panią dyrektor Ninę Hanus listu Prezydenta RP skierowanego do uczestników tegorocznej edycji Narodowego Czytania. O tym, że Adam Mickiewicz był niespokojnym duchem, buntownikiem, człowiekiem czynu walczącym o sprawę polską, opowiadała pani Małgorzata Baran i w ramach Narodowego Czytania zafundowała ona uczniom bardzo ciekawą lekcję historii i literatury. Następnie uczniowie z klasy III, V i VI pod opieką p. Magdaleny Pachana zaprezentowali swoją interpretację  ballady „Pani Twardowska” ...

https://www.canva.com/design/DAFNt0ts6kc/tLOy8ySrEHlUWWf1GVRj8w/view?

utm_content=DAFNt0ts6kc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

M. Pachana

czytaj dalej... na temat: Kolejna odsłona Narodowego Czytania w SP im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Szkolny Dzień Chłopaka

Utworzono dnia 03.10.2022

30 września swoje święto obchodzą wszyscy chłopcy. Dzień Chłopaka na stałe wpisuje się w kalendarz świąt w naszej szkole. W tym roku Samorząd Uczniowski ogłosił 30 września Dniem Krawata, w związku z tym chłopcy oraz nauczyciele w tym dniu założyli krawaty (a nawet muszki). Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich dziewczyn złożyła chłopcom życzenia. Następnie każdy mały i duży chłopak poczęstował się cukierkiem.

Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości,

jak najmniej smutków, dużo radości,

długich wakacji i moc słodyczy

tego Wam żeński Samorząd Uczniowski życzy.

SU

https://photos.app.goo.gl/78HAhLkTZXPeUNYc9

czytaj dalej... na temat: Szkolny Dzień Chłopaka

Dyskotekowe wspomnienia!

Utworzono dnia 03.10.2022

W środę 28.09.2022r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Muzyka wprawiała wszystkich biorących udział w bardzo dobry nastrój dzięki czemu uczniowie bawili się wyśmienicie. Były tańce w parach, tańce w małych grupach, a nawet tańce integracyjne, przy których bawili się absolutnie wszyscy. Na naszej imprezie było wszystko co potrzebne do udanej zabawy: dobra muzyka, dobre humory i oczywiście pyszna pizza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego filmiku:

https://photos.app.goo.gl/WfbPRooYAzCDKhNG8

 Opiekunowie SU

czytaj dalej... na temat: Dyskotekowe wspomnienia!

Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących

Utworzono dnia 03.10.2022

 

„Każdy człowiek ma prawo do szczęścia

i swego miejsca w społeczności”

Maria Grzegorzewska

 

W ramach projektu „Każdy inny- wszyscy równi” w klasie II została przeprowadzona lekcja o osobach niesłyszących. Końcem września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących, co stanowiło doskonałą okazję do tego, aby zapoznać uczniów ze specyfiką tej niepełnosprawności. Dodatkowo szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji #kocham słyszeć.  Dzieci oglądając krótki film dowiedziały się w jaki sposób funkcjonuje ucho i słuch. Następnie mogły założyć wygłuszające słuchawki, które pozwoliły im wczuć się w położenie osób głuchych lub słabo słyszących. Następnie klasa zastanawiała się, w jaki sposób należy zachowywać się w towarzystwie osoby niesłyszącej. Wiele emocji wzbudziła także nauka podstawowych zwrotów Polskiego Języka Migowego (PJM).Uczniowie mogli również zobaczyć oraz dowiedzieć się jak działają aparaty słuchowe oraz procesory dźwięku. Celem lekcji było uwrażliwienie dzieci na obecność i potrzeby osób głuchych i słabo słyszących, a także rozwijanie empatii i tolerancji wobec nich.

N. Barańska

E. Józefczyk 

https://photos.app.goo.gl/suHuEsZLqBUeq8UJA

czytaj dalej... na temat: Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących

Spotkanie z Zippim – uczucie zazdrości

Utworzono dnia 03.10.2022

28 września uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w trzecim spotkaniu w ramach programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”. Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie zasad obowiązujących na zajęciach. Uczyliśmy się rozpoznawać kolejne uczucie jakim jest zazdrość. Wspólnie zastanawialiśmy się, w jakich sytuacjach jesteśmy zazdrośni oraz jak możemy sobie z tym uczuciem poradzić. Dzieci opisywały różne sytuacje, kiedy były zazdrosne, a następnie namalowały obrazek przedstawiający powód tej emocji.

A. Rozel

                                                                                                                      M. Pachana 

Zapraszamy na prezentację:

https://www.canva.com/design/DAFNpj1YVcA/hNX5trQX0mpBkhXgpt-AfQ/view?utm_content=DAFNpj1YVcA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z Zippim – uczucie zazdrości

Projekt Każdy inny- wszyscy równi w naszej szkole

Utworzono dnia 03.10.2022

W tym roku nasza szkoła realizuje ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny „Każdy inny -wszyscy równi”. Celem projektu jest uwrażliwianie uczniów na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie w nich empatii, kształtowanie tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, likwidowanie uprzedzeń na temat tych osób, a także przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu. Pamiętajmy, każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równie ważni i potrzebni!

N. Barańska

E. Józefczyk

czytaj dalej... na temat: Projekt Każdy inny- wszyscy równi w naszej szkole

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 866

W poprzednim tygodniu: 1509

W tym miesiącu: 3945

W poprzednim miesiącu: 3055

Wszystkich: 138560

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.