Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 9:

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

Utworzono dnia 16.11.2023

Obchody Dnia Zdrowego Śniadania są propagowaniem wśród najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych i zachęcaniem do regularnego spożywania śniadania. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Taki posiłek to udany start w nowy dzień. Zapewnienie młodemu organizmowi po nocy odpowiedniej porcji witamin, składników mineralnych i błonnika ma wpływ na kondycje psychiczną oraz fizyczną.

W naszej szkole uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego stylu życia i odżywania. Dzieci przypomniały sobie piramidę żywieniową, a później szykowały pyszne i kolorowe śniadanie. Wspólne przygotowywanie posiłku przebiegało w bardzo wesołej atmosferze, pojawiły się również pytania „Czy tak możemy codziennie?” i opinie „To był najfajniejszy dzień”! Uczniowie zadbali również o naszą Panią dyrektor i w ramach degustacji przekazali do skosztowania "pyszną dawkę witamin". 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

https://photos.app.goo.gl/PSVSD2JAgnWJHK1S8

                                                                                                                 Nauczyciele klas 1-3

czytaj dalej... na temat: Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

Gminne obchody Święta Niepodległości

Utworzono dnia 14.11.2023

11 listopada uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy uczniom kl. VIII i opiekunowi delegacji - p. Bogdanowi Szarkowi za godne reprezentowanie patriotycznych wartości.

https://photos.app.goo.gl/ans9XCtDfmQB3aTs6

czytaj dalej... na temat: Gminne obchody Święta Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Utworzono dnia 14.11.2023

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przybliżyli zebranym jak trudną drogę musieli pokonać nasi przodkowie byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Niech przewodnie hasło uroczystości pozostanie w naszych głowach i sercach "Niepodległość znaczy wolność - słowa najpiękniejsze". Serdecznie dziękujemy pani Monice Michalczyk oraz pani Annie Prajzner za piękne przygotowanie uroczystości! Brawo!

https://photos.app.goo.gl/6jRiwLniq7S5F9C57

czytaj dalej... na temat: Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Relacja z konferencji naukowo-metodycznej "Nic piękniejszego, niż niebo ..."

Utworzono dnia 14.11.2023

7 listopada odbyła się konferencja naukowo-metodyczna „Nic piękniejszego niż niebo….2023 rokiem Mikołaja Kopernika” z okazji 550-tej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, której organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance wraz z PCEN w Krośnie i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krośnie.

W konferencji udział wzięli prelegenci: Piotr Guzik – doktorant UJ, Beata Wygonik-Wronka-nauczyciel I LO w Krośnie, Roman Klara - nauczyciel konsultant PCEN i Franciszek Zając -nauczyciel metodyk PCEN oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik wraz z Zastępcą Wójta Aleksandra Ciepiela. 

Podczas konferencji naukowej zaprezentowali się uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej we Wrocance - laureaci Naukowej Szkoły Ignacego, którzy przedstawili ciekawą „Lekcję z cyklu – o Koperniku”, a Maciek opowiedział o stworzonej pomocy naukowej, tj. o modelu Układu Słonecznego.

Dyrektor SP z Wrocanki Nina Hanus wraz z Zastępcą Wójta Aleksandrą Ciepielą wręczyły również nagrody w powiatowym konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Wszechświat z bliska”.

Podczas konferencji zaprezentowano wiele ciekawych i inspirujących wykładów. Była to wspaniała dawka wiedzy o astronomii i wielkich dokonaniach polskich uczonych!


https://photos.app.goo.gl/VeNQagCzKSgBs5qk9

czytaj dalej... na temat: Relacja z konferencji naukowo-metodycznej "Nic piękniejszego, niż niebo ..."

Wycieczka do Wadowic z okazji Dnia Papieskiego

Utworzono dnia 09.11.2023

W ramach obchodów XXIII-go "Dnia Papieskiego" uczniowie naszej szkoły mieli możliwość z bliska zapoznać się z miejscami i przedmiotami ściśle związanymi z osobą Karola Wojtyły. Zwiedziliśmy Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie oraz Muzeum "Dom rodzinny Karola Wojtyły" w Wadowicach. Wyjazd obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń i cennych informacji, naszym uczniom szczególnie w pamięć zapadł widok zakrwawionej sutanny papieża z chwil zamachu oraz pistolet, z którego został postrzelony. Miejsce narodzin, zabaw, modlitwy, dokument, rzeczy osobiste to setki relikwii, które nas otaczały. Ucztę duchową zaczęliśmy od zgłębienia reprodukcji całunu turyńskiego i wysłuchania naukowo-teologicznego wykładu na jego temat. Bogactwo nabytej wiedzy, refleksje oraz bliskość "niemych świadków" świętości Jana Pawła II z pewnością wyryje trwały ślad w sercach i umysłach naszych uczniów, który będzie owocował w dalszym życiu.

D. Wierdak

https://photos.app.goo.gl/3ntm6eymsouNadJYA

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Wadowic z okazji Dnia Papieskiego

3 listopada obchodziliśmy Dzień Kanapki

Utworzono dnia 05.11.2023

Kanapka to jedno z najprostszych i najsmaczniejszych przekąsek, po które chętnie sięgamy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu. W zależności od strony świata, przygotowywane są na różne sposoby. W Polsce najczęściej jemy je w postaci kromki chleba i dodatków. Uczniowie, uczęszczający do świetlicy szkolnej, z wielkim zaangażowaniem przygotowywali samodzielnie kolorowe przekąski. Każdy wybierał składniki, które najbardziej lubi i komponował z nich swoją kanapkę. Znalazły się na nich: masło, serek biały, wędlina, ser żółty, ogórek, pomidor, sałata, rzodkiewka, a nawet szczypiorek. Podczas pracy dzieci dowiedziały się o prozdrowotnych właściwościach wynikających z jedzenia świeżych warzyw.

Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale też pięknie ozdobione. Świetliczaki pracowały z ogromnym zaangażowaniem i wielką pasją. Byli dumni ze swoich przekąsek.

Opiekun Świetliczaków

J. Janusz

https://photos.app.goo.gl/KZZRxAarp924rMSy5

czytaj dalej... na temat: 3 listopada obchodziliśmy Dzień Kanapki

Nowości w bibliotece szkolnej

Utworzono dnia 05.11.2023

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków budżetu państwa. Priorytet 3 "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025”. Do naszej biblioteki szkolnej zakupione zostały 94 nowe książki dostosowane poziomem do najmłodszych czytelników tj. dzieci w wieku przedszkolnym. W związku z przystąpieniem do programu prowadzone lub zaplanowane są w przedszkolu działania mające na celu promocję czytelnictwa wśród przedszkolaków m. in.:

  1. Stworzenie „Kącika wędrującej książki”.
  2. „Poranki z bajką”- czytanie bajek przez nauczycieli, rodziców lub zaproszonych gości.
  3. Twórcze zabawy z wierszami Tuwima.
  4. Stworzenie kącika książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  5. Zajęcia z wykorzystaniem przekładu intersemiotycznego w oparciu o zakupione książki.
  6. Przeprowadzenie cyklu zajęć poruszających tematykę ochrony przyrody w oparciu o zakupione książki.
  7. Udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna Moc Bajek”.
  8. Zorganizowanie wycieczki do Gminnej Biblioteki Publicznej, spotkanie z panią bibliotekarką, słuchanie czytanych utworów, oglądanie książek, rozmowa na temat pracy bibliotekarza oraz funkcjonowania biblioteki.
  9. Spotkanie w przedszkolu z panią bibliotekarką – czytanie dzieciom.
  10. Współpraca przy zakupie książek w ramach programu.
  11. Przygotowanie prelekcji dla rodziców poruszającej problem wpływu nauki czytania na rozwój dzieci.
  12. Udział przedszkolaków w akcji  „Cała Polska Czyta Dzieciom”  – codzienne czytanie i słuchanie przez dzieci różnego rodzaju tekstów literackich.
  13.  Wspólne wizyty przedszkolaków z wychowawczyniami w bibliotece szkolnej w celu wypożyczania książek.
  14. Zajęcia edukacyjne w przedszkolu prowadzone z wykorzystaniem książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa np. wspólne czytanie książek z serii „Akademia Mądrego Dziecka” oraz z serii „Przygody Fenka”,  zajęcia plastyczne oraz  gry i zabawy na podstawie przeczytanych książek.

Dobre praktyki wypracowane dzięki udziałowi w programie będą kontynuowane. Planowane są już kolejne akcje i konkursy mające na celu promocję czytelnictwa wśród naszych najmłodszych podopiecznych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” to kontynuacja programu rządowego (z lat 2016-2020), którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.

M. Pachana

czytaj dalej... na temat: Nowości w bibliotece szkolnej

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 491

W poprzednim tygodniu: 546

W tym miesiącu: 2121

W poprzednim miesiącu: 2228

Wszystkich: 181247

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.